Patronat Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie
Patronat Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie

Miło mi poinformować, że nasza szkoła rozpoczyna ścisłą współpracę z Wydziałem Technologii i Inżynierii Chemicznej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.
W ramach współpracy pracownicy Instytutu będą prowadzili nieodpłatnie, w godzinach popołudniowych warsztaty dla uczniów naszej szkoły. Młodzież będzie uczestniczyła w zajęciach praktycznych z zakresu nanotechnologii, rentgenografii, analizy TEM, SEM, ICP, spektroskopii Ramana i innych technik, jakimi dysponuje Instytut.
Celem zajęć będzie nie tylko zapoznanie uczniów z nowoczesnymi technikami badawczymi, ale także z ofertą edukacyjną uczelni.
Mam nadzieję, że uczestnictwo młodzieży w wybranych laboratoriach, wykładach prowadzonych przez nauczycieli akademickich Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej, udział w Dniach Otwartych ZUT będzie ciekawą propozycją edukacyjną dla uczniów, a tym samym wpłynie na rozwijanie przez nich pasji i zainteresowań naukami ścisłymi.
Szkolnym koordynatorem współpracy pomiędzy Szkołą a Wydziałem jest Pani Sylwia Balcer - nauczyciel chemii.

Agata Markowicz-Narękiewicz

powrót