Ogólnopolski Tydzień Kariery

Ogólnopolski Tydzień Kariery organizowany jest przez Wojewódzkie i Powiatowe Urzędy Pracy w całej Polsce. W tym roku przypadł w dniach 19 – 25 października 2015 r. Hasłem przewodnik tegorocznego OTK było – „Poznaj swojego doradcę kariery”.  Powiatowy Urząd Pracy w Policach przy współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną przygotował ciekawą ofertę dla gimnazjalistów w ramach Tygodnia Kariery.

Na czym polegały działania związane z OTK?

Na początku października w klasach trzecich gimnazjum pytaliśmy uczniów jaki zawód chcieliby poznać w praktyce. Odpowiedzi były różnorodne, a dane zebrane ze szkół terenu gminy Police posłużyły instytucjom: PUP oraz PPP do zorganizowania wizyt u pracodawców.

Już w poniedziałek 19.10.2015r. nasi uczniowie pod opieką pedagogów odwiedzili szpital w Policach zapoznając się z trudnym zawodem jakim jest lekarz – internista. Była szansa na zadawanie pytań dotyczących innych specjalizacji lekarskich. Tego samego dnia uczniowie razem ze szkolnym psychologiem poznawali tajniki pracy fizjoterapeuty w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Policach,  dowiedzieli się na czym polega praca z osobami niepełnosprawnymi.

We wtorek 20.10.2015r. odwiedziliśmy Powiatową Komendę Policji, gdzie uczniowie poza prelekcją na temat zawodu policjanta zostali oprowadzeni po wnętrzu budynku.

Środa 21.10.2015r. – „Talenty 2015”. Dzień poświęcony pasji i talentom. W tegorocznym konkursie  „Talenty 2015” podzielono zainteresowania uczniów na obszary:  społeczne, przyrodnicze, techniczne, artystyczne. Każdy obszar poprzedzony był krótkim wprowadzeniem doradców zawodowych. Naszą szkołę reprezentowała w konkursie Aleksandra Karbownik z klasy 3ga, prezentując pasję jaką jest jazda konna oraz opowiadając o planach na przyszłość związanych z tym zainteresowaniem. Ola została wyróżniona przez jury konkursu. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na drodze rozwijania pasji w kierunku zawodowym. Przerwy między prezentacjami uświetnili uczniowie, którzy brali udział w poprzednich edycjach konkursu a w tym dniu, pozakonkursowo – wystąpili na scenie z przygotowanym repertuarem. Z naszej szkoły zagrali na scenie uczniowie: Michał Świder, Filip Wojtal z klasy 2la oraz Norbert Olszewski z klasy 1tżiug. Dziękujemy za występ!

Ogólnopolski Tydzień Kariery to jedna z form pomocy młodym ludziom w podejmowaniu decyzji dotyczących ścieżki edukacyjnej oraz świadomego wyboru zawodu w przyszłości.


Marzena Rafacz

Michalina Anczykowska

Jakub Piekarski

powrót