Ogólnopolski Program Edukacyjny "Akademia Dojrzewania"

Miło nam poinformować, że nasze gimnazjum przystąpiło do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Akademia Dojrzewania". Program został przygotowany z myślą o pracy z uczennicami klas pierwszych i drugich gimnazjum w ramach zajęć wychowania do życia w rodzinie ujętych w podstawie programowej kształcenia ogólnego.

 

W ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Akademia Dojrzewania” do szkoły zostaną przekazane bezpłatne materiały edukacyjne, które umożliwią ciekawe i fachowe przeprowadzenie zajęć w grupie dziewcząt, m.in. profesjonalnie przygotowane pomoce naukowe opracowane przez ekspertów: Bożenę Kowalską – ginekologa z wieloletnim stażem, oraz Joannę Klimkowską – psychologa i psychiatrę z dużym doświadczeniem w pracy z młodzieżą (scenariusze zajęć dla nauczycieli, płyty DVD z filmami edukacyjnymi, poradniki dla dziewcząt).

 

Program rozpocznie się w drugim okresie, a zakończy się konkursem z atrakcyjnymi nagrodami.

Udział uczniów w programie jest poszerzeniem oferty edukacyjnej szkoły.

powrót