Obóz językowy za nami!

W dniach 29 czerwca do 2 lipca 2015 r.  odbył się obóz językowy w Podgrodziu, w którym uczestniczyła młodzież z Polski i Niemiec. Celem obozu była integracja młodzieży obu krajów oraz  wyłonienie  11 uczniów spośród 21 szóstoklasistów, którzy w  roku szkolnym 2015/2016 rozpoczną naukę w niemieckim gimnazjum -  EDPG  w Löknitz.  Uczniowie, którzy otrzymali mniej punktów mają szansę w trakcie nauki w Zespole Szkół w Policach jeszcze dwa razy podejść do egzaminu kwalifikującego do nauki w Niemczech (pod koniec pierwszej i drugiej klasy gimnazjum).

Oprócz testów i egzaminów nie zabrakło także zabaw integracyjnych, gier sportowych, warsztatów kulturowych oraz pracy artystycznej. Czas spędzony w Podgrodziu urozmaiciliśmy wycieczką  do pradawnej osady w Torgelow oraz ZOO w Ueckermünde.  Mamy nadzieję, że pobyt na obozie zaowocował ciekawymi, międzykulturowymi znajomościami, które ułatwią młodzieży naukę po niemieckiej stronie.  Każda osoba przygotowała się na miarę swoich możliwości – doceniamy wasz trud i zaangażowanie oraz gratulujemy wszystkim uczniom osiągniętych sukcesów.

Dziękujemy opiekunom z Niemiec za zaangażowanie i wspólnie spędzony czas.

 

Kamila Kozub – nauczycielka języka angielskiego
Marzena Rafacz – pedagog szkolny

powrót