Noc Naukowców

W nocy z piątku na sobotę (26-27 września) w 200 miastach 30 europejskich państw odbędzie się Noc Naukowców 2009.

W Polsce bogaty program nocnego spotkania z nauką przygotowały zwłaszcza miasta Małopolski, Śląska, Wielkopolski i województwa zachodniopomorskiego - Szczecin.

Noc Naukowców w Szczecinie będzie elementem 9. Edycji Zachodniopomorskiego Festiwalu Nauki. Koordynatorem przedsięwzięcia jest Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny.

Dla zwiedzających zostaną otwarte pracownie naukowe i laboratoria. Organizatorzy przygotowali m.in. wykłady, pokazy i eksperymenty naukowe. Impreza ma się przyczynić do popularyzacji nauki, przybliżyć młodzieży zawód naukowca.

W specjalnie przygotowanym miasteczku akademickim na Placu ZUT przy al. Piastów 17 na zwiedzających będą czekały m.in. ciekawostki chemiczne (termokurczliwe rurki, superabsorbenty, +znikający styropian+), warsztaty akwarystyczne, symulator lotu, pokazy robotów. Do godziny 22.00 na niektórych wydziałach zachodniopomorskich uczelni, będzie można zobaczyć m.in. wyładowania elektryczne, zimną plazmę, poznać techniki laserowe i światłowodowe, przekonać się jak zobaczyć niewidoczne i druk w trójwymiarze.

Więcej informacji pod adresem: http://nocnaukowcow.zut.edu.pl/


Serdecznie zapraszam

Sylwia Balcer

powrót