Niemki w Policach

Od 4 stycznia w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach przebywa na zgrupowaniu sportowym kadra Niemiec U16.

Niemki w polickiej hali trenują każdego dnia dwa razy. Ponad 20-osobowa kadra dziewcząt do lat 16 korzysta z nowoczesnego i w pełni dostosowanego do swoich potrzeb obiektu sportowego. Zawodniczki trenerów Jensa Tietböhla i Wojciecha Pałeszniaka oprócz typowych siatkarskich treningów rozegrały trzy mecze kontrolne: z PSPS Chemik Police, KPS Chemik Police - MLK i SMS Police. Niemiecka drużyna pozostanie w Policach do niedzieli 10 stycznia. Wtedy też zakończy swoje zgrupowanie sportowe.

Przyjazd kadry Niemiec U16 do Polic był możliwy dzięki współpracy Szkoły Mistrzostwa Sportowego Police z niemieckimi szkoleniowcami, którzy na co dzień pracują w klubie VC Olympia Berlin. Policzanki miały okazję rozegrać z tą drużyną kilka meczów kontrolnych, zarówno w Policach, jak i za granicą. Niemieccy szkoleniowcy są już zainteresowani przyjazdem do Polic na letnie zgrupowanie sportowe.

Mateusz Frąckowiak

powrót