Niektórzy lubią poezję...

... i to nie tylko poeci. Są wśród uczniów Białej osoby, którym kultura słowa nie jest obca. 21 lutego odbyła się VIII edycja Konkursu Recytatorskiego. Wśród uczestników znaleźli się gimnazjaliści i licealiści. Recytujący, wśród płomyków świec, zaprezentowali wybrane przez siebie teksty: fragment prozy oraz wiersz. Niezdecydowanym, jak co roku, w wyborze repertuaru doradzała organizatorka konkursu - pani Grażyna Niedziałkowska-Kocięba.

Wśród gimnazjalistów zwyciężyła Alicja Bany, brawurowo przedstawiając rozterki Ali Makoty (bohaterki utworów M. Budzyńskiej).

Maturzystka, Ewelina Szalińska, zwyciężyła wśród licealistów, prezentując zakochaną w Don Rigobercie fetyszystkę (proza M. Vargasa Llosy).

Pozostali laureaci:

  • wśród klas gimnazjalnych to:
    •  II miejsce - Daria Wolańska z kl. 1GB
    • III miejsce - Agata Gawron z kl. 1GB
  • wśród klas licealnych to:
    • II miejsce - Joanna Lewandowska z kl. 1LC
    • III miejsce - Paulina Telepko z kl. 3LB

Ponadto wyróżnienia otrzymały: Justyna Sikora z klasy 1LA oraz Monika Wiśniewska z klasy 2GC. Laureaci będą reprezentowali naszą szkołę w powiatowych eliminacjach Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się w marcu w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy odwagi. Tych, którzy lubią poezję, zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie za rok!

Anna Krypień

powrót