Niecodzienna wizyta w radiu i telewizji...

Niecodzienne zaproszenie otrzymali uczniowie Zespołu Szkół, którzy 10 września 2013r. wraz z opiekunami (M. Andrzejewską, A. Krypień, A. Sikorską-Furman) wysłuchali w Polskim Radiu Szczecin słuchowiska pt. "Chłopiec malowany".

Gości przyjęło Studio Koncertowe i reżyser słuchowiska - pan Sylwester Woroniecki. Audycja poruszyła nowy, kontrowersyjny i trudny temat w Polsce - konsekwencje udziału żołnierzy w misjach zagranicznych. Zaproszeni goście (a wśród nich między innymi pani Dziekan Wydziału Humanistycznego w Szczecinie Barbara Kromolicka, pan Artur Kubaj z IPN, poeta i publicysta Artur Daniel Liskowacki) zapoczątkowali dyskusję na temat sensu służby wojskowej i wojny oraz ich destrukcyjnego wpływu na człowieka. W rozmowie udział wzięli także uczniowie naszej szkoły (klasa 3LS, grupy rozszerzone z języka polskiego).

Reżyser słuchowiska dziękując młodym ludziom za udział w przedsięwzięciu oprowadził ich po zakamarkach szczecińskiego radia i telewizji.

Podobno audycja radiowa ma siłę 30 przedstawień teatralnych. Z niecierpliwością oczekujemy "Chłopca malowanego" na antenie!

 

M. Andrzejewska
A. Krypień
A Sikorska-Furman

powrót