Narodowy Bank Polski bez tajemnic

Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego było celem wycieczki edukacyjnej jaka odbyła się 7 kwietnia br. Nasi uczniowie z klas pierwszych technikum zawodowego ( 1ttc, 1 thż) wybrali się wraz z opiekunami do Warszawy, aby obejrzeć najnowocześniejszą placówkę edukacyjną banku centralnego w Polsce. Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka to niezwykła interaktywna placówka edukacyjno-wystawiennicza, która podzielona jest na 16 sal tematycznych. Multimedialna ekspozycja opowiada historię pieniądza, wyjaśnia rolę banków centralnych, znaczenie procesów ekonomicznych oraz zasady inwestowania – wszystko w nowoczesny i atrakcyjny sposób. Skarbiec ze sztabą złota, bankowóz, cenne polskie numizmaty – w tym denar Bolesława Chrobrego – oraz złote monety z całego świata, to tylko niektóre z atrakcji które na nas czekały. Dowiedzieliśmy się także, jak działa rynek kapitałowy oraz bank centralny, poznaliśmy proces produkcji pieniędzy, a na koniec sprawdzaliśmy swoją wiedzę w grach i quizach. Podczas krótkiej wizyty w stolicy zdążyliśmy również obejrzeć cenne zabytki, Pałac Kultury i Nauki, Pałac Prezydencki, a także „zaglądnąć” do Złotych Tarasów.

M. Andrzejewska

M. Kraszewska- Moroz

M. Rafacz

J. Walichiewicz- Jasina

powrót