Na…No - Czyli jak mały jest ten świat?

3 – go kwietnia 2014 roku w sali konferencyjnej hali widowiskowo- sportowej, odbył się wykład pt. „ Zastosowanie nanotechnologii w medycynie”, który wygłosiła dr inż. Agata Markowska-Szczupak z  Zakładu Biotechnologii, Instytutu Technologii Chemicznej Nieorganicznej i Inżynierii  Środowiska Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Nano-roboty, Nano – bomby!

W spotkaniu wzięło udział ponad 120 uczniów, którzy dowiedzieli się nie tylko, czym jest nanotechnologia i jak olbrzymie stwarza możliwości w diagnostyce medycznej, leczeniu nowotworów oraz zakażeń bakteryjnych i wirusowych.

Dziękuję wszystkim uczniom za udział w wykładzie.

 

Kolejne spotkanie już wkrótce. Serdecznie zapraszam

 

Nauczycielka chemii

Sylwia Balcer

powrót