Młodzieżowy Lider Środowiskowy

Miło nam poinformować, że do pilotażowego programu pomocy rówieśniczej pn. „Młodzieżowy Lider  Środowiskowy” zakwalifikowani zostali uczniowie naszej szkoły: Joanna Szewczak, Joanna Lewandowska i Nicola Janiszyn. Jest to dla nas niezwykły zaszczyt, gdyż program ten realizowany będzie tylko w czterech szkołach ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego. Realizatorem Programu jest zespół roboczy, w skład którego wchodzą: przedstawiciele Rad Młodzieży z terenu województwa zachodniopomorskiego oraz przedstawiciele Wydziału Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

 

Głównym celem programu jest stworzenie sieci wsparcia rówieśniczego, współpracy i zrozumienia. Program "Młodzieżowy Lider Środowiskowy"  bazuje na istniejącej w środowisku młodzieżowym nieformalnej sieci wsparcia rówieśniczego i umożliwia nastolatkom nabywanie umiejętności pomagania tym, którzy się do nich zwrócą z prośbą o wsparcie.

 

Gratulujemy dziewczętom i życzymy powodzenia w trakcie realizacji Programu!

powrót