Młodzieżowy Klub Historyczny im. Kazimierza Moczarskiego z wizytą w Warszawie

Uczniowie naszej szkoły w dniach 2-3 grudnia 2016 roku w Warszawie wzięli udział w spotkaniu Młodzieżowych Klubów Historycznych im. Kazimierza Moczarskiego. Szerzej o klubach tutaj:
http://nagrodamoczarskiego.pl/index.php/front/kluby#o_klubach

Pierwszym zadaniem było wyłonienie laureata Nagrody Młodzieżowych Klubów Historycznych (obrady odbyły się w Domu Spotkań z Historią). Wybór był trudny i wymagał dwukrotnego głosowania (głos naszego Klubu prezentowany był przez Kamila Kotowicza z 2LD). Listę książek nominowanych do najlepszej książki historycznej roku 2016 im. Kazimierza Moczarskiego można zobaczyć tutaj:
http://nagrodamoczarskiego.pl/index.php/front/nagroda#nominacje

Wręczenie nagrody głównej oraz MKH nastąpi 9 grudnia 2016 w Pałacu Rzeczypospolitej. Naszego laureata już znamy - jest to: Timothy Snyder „Czarna ziemia. Holokaust jako ostrzeżenie”. Następnym punktem programu było spotkanie z Alexandrą Richie, laureatką Nagrody Historycznej im. Kazimierza Moczarskiego w 2015 roku za „Warszawa 1944. Tragiczne powstanie”, prowadzone przez Piotra Lipińskiego w Collegium Civitas w Pałacu Kultury i Nauki. Przez dwie godziny autorka zasypywana była gradem pytań młodych historyków.

Kolejnego dnia miały miejsca dwa warsztaty, prowadzone przez Piotra Lipińskiego i Annę Machcewicz „Warsztat badawczy historyka i reportera”, które miały przybliżyć uczniom sposoby gromadzenia i selekcji materiałów niezbędnych w pracy naukowo – reporterskiej. Wolne chwile spędziliśmy na podziwianiu architektury Warszawy.

Dorota Kobylińska - Huk

powrót