Młodzieżowy Klub Historyczny

W tym roku szkolnym kontynuujemy współpracę z Fundacją im. Kazimierza i Zofii Moczarskich w Warszawie. Jej efektem jest działający w naszej szkole Młodzieżowy Klub Historyczny. Informacje o klubach są tutaj:

http://nagrodamoczarskiego.pl/index.php/front/kluby

Uczniowie otrzymali dziesięć książek historycznych, które są nominowane do najlepszej książki historycznej roku 2017. Zapoznali się z nimi, następnie każdy z członków napisał recenzję jednej z wybranej przez siebie pozycji. Nominacje są tutaj:

http://nagrodamoczarskiego.pl/index.php/front/nagroda#nominacje

Przed nami wyjazd do Warszawy (1-3 grudnia), gdzie na trzydniowych warsztatach z przedstawicielami klubów z całej Polski wybierzemy laureata, który w grudniu na Gali Nagrody Historycznej im. Kazimierza Moczarskiego otrzyma także nagrodę specjalną – Młodzieżowych Klubów Historycznych. Poza tym czeka nas tam spotkanie z Marcinem Napiórkowskim, autorem książki „Powstanie umarłych. Historia pamięci 1944-2014”, także warsztaty dla młodzieży z udziałem Macieja Gablankowskiego związanego z grupą wydawniczą „Znak” i Kamilem Janickim, redaktorem naczelnym portalu ciekawostkihistoryczne.pl, na temat pracy wydawcy książek historycznych. Następnie przewidziane jest spotkanie z Piotrem Lipińskim, autorem książki „Cyrankiewicz”, na temat pracy reportera. Oprócz warsztatów wybierzemy się na spacer po starówce, udamy się do Muzeum Warszawy na wystawę „Rzeczy Warszawskie” oraz do Muzeum Powstania Warszawskiego.

 Dorota Kobylińska – Huk

powrót