Młodzieżowy Klub Historyczny

W tym roku szkolnym nawiązaliśmy współpracę z Fundacją im. Kazimierza i Zofii Moczarskich w Warszawie. Jej efektem jest działający w naszej szkole Młodzieżowy Klub Historyczny. Uczniowie otrzymali dziesięć książek historycznych, które są nominowane do najlepszej książki historycznej roku 2016. Zapoznali się z nimi, następnie każdy z członków napisał recenzję jednej z wybranej przez siebie pozycji. Przed nami wyjazd do Warszawy (2-3 grudnia), gdzie na dwudniowych warsztatach z przedstawicielami klubów z całej Polski wybierzemy laureata, który 9 grudnia na Gali Nagrody Historycznej im. Kazimierza Moczarskiego w Pałacu Rzeczypospolitej otrzyma także nagrodę specjalną – Młodzieżowych Klubów Historycznych. Czeka tam na nas także spotkanie z  Alexandrą Richie, laureatką Nagrody Historycznej im. Kazimierza Moczarskiego w 2015 roku oraz z Piotrem Lipińskim i Anną Machcewicz (Warsztat badawczy historyka i reportera). Dodatkowo ten projekt świetnie wpisuje się w Ogólnopolski Rok Czytelnictwa!

Dorota Kobylińska - Huk

powrót