Młodzież czyta dzieciom

30 kwietnia 2014r. w Przedszkolu nr 5 w Policach grupa dziewcząt czytała ulubione bajki maluchom w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Do czytania włączyły się uczennice naszej szkoły: Paulina Mateuszuk, Natalia Muszalska, Agata Tumielewicz i Klaudia Kaczorek.

Na początku naszej wizyty grupa 5-latków przygotowała występ taneczny. W dalszej części spotkania przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały przygód Franklina z serii książek P.Bourgeois i B. Clark o Franklinie i jego przyjaciołach oraz „Opowiadań z piaskownicy” R.Piątkowskiej. Czytające starsze koleżanki zaciekawiły maluchy swoimi opowiadaniami, przedstawiając je bardzo obrazowo. Ponadto dzieci pokazały nam, jak wygląda całe ich przedszkole. Żegnając się z nami przedszkolaki obdarowały nas własnoręcznie zrobionymi upominkami w postaci serc.

Serdecznie dziękuję uczennicom za udział w akcji.

 

Grażyna Niedziałkowska-Kocięba

nauczyciel bibliotekarz

powrót