Młodzież czyta dzieciom

W ramach ogólnopolskiej akcji  Cała Polska Czyta Dzieciom dnia 11 maja gościliśmy w progach BIAŁEJ przedszkolaków z Przedszkola nr 5 w Policach oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Policach. Do czytania włączyły się uczennice klasy pierwszej liceum: Zuzanna Szperlak i Marta Janiszewska. Dziewczęta w pomieszczeniu przy bibliotece czytały  ulubione książki przedszkolakom oraz uczniom, które odwiedziły Białą szkołę.
Na początku wizyty dzieci zwiedziły szkołę oraz halę sportową. W dalszej części spotkania uczniowie z zainteresowaniem wysłuchały przygód Kuby i Buby z książki Grzegorz Kasdepke Kuba i Buba oraz dowiedziały się co można robić będąc dorosłym, a czego dorośli zakazują dzieciom na podstawie książeczki Evy Janikovszky Gdybym był dorosły. Czytające licealistki zaciekawiły maluchy swoimi opowiadaniami, przedstawiając je bardzo obrazowo. Ponadto dzieci brały też udział w zabawach  ruchowych przygotowanych przez starsze koleżanki..  Żegnając się z nami dzieci otrzymały szkolne upominki w postaci zakładek i breloczków.
Serdecznie dziękuję uczennicom za udział w akcji.

Grażyna Niedziałkowska-Kocięba
nauczyciel bibliotekarz

powrót