Młodzi jeżdżą bezpieczniej

W czwartek 24 września 2015 r. gościliśmy w naszej szkole Pana Grzegorza Śliwińskiego z fundacji „Zielony Liść” realizując projekt : „Młodzi jeżdżą bezpieczniej”.  Fundacja zajmuje się pomocą poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych, osobom niepełnosprawnym (ofiarom wypadków).  Przez realizację projektu fundacja zwraca uwagę młodych ludzi na to, że alkohol jest jedną z przyczyn wypadków drogowych. Ponadto uczniowie dowiedzieli się:  jakie mogą być konsekwencje nierozważnych decyzji w ruchu drogowym (niepełnosprawność), usłyszeli o konieczności brania odpowiedzialności za zdrowie i życie własne oraz innych ludzi. Na koniec uczniowie mieli szansę przejść przez ułożony tor przeszkód w okularach tzw. alko goglach -  zniekształcających widoczność  po zażyciu umownej ilość alkoholu lub innych środków psychoaktywnych.  Spotkanie przeznaczone było dla starszej młodzieży szkoły średniej, udział w wykładzie wzięli  uczniowie z klas: 3la, 3lb, 3lc, 3le, 3ls, 3thż, 3za

Bardzo dziękujemy za ciekawe i bardzo pouczające spotkanie.

 

Pedagodzy

M. Rafacz

M.  Anczykowska

powrót