Młodzi dla wolności 2014

Niezmiernie miło nam poinformować, że nauczycielki naszej szkoły (Dorota Kobylińska-Huk oraz Justyna Wodzik) odwiedziły Kancelarię Prezydenta RP w związku ze spotkaniem podsumowującym projekt „Młodzi dla wolności 2014!”. Odbyło się ono w Pałacu Prezydenckim w Warszawie 13 października. Zebranych gości powitali małżonka Prezydenta Anna Komorowska, minister w Kancelarii Prezydenta Irena Wóycicka, szef Kancelarii Prezydenta RP Jacek Michałowski, dr hab. Jolanta Choińska-Mika z Instytutu Badań Edukacyjnych oraz dyrektor CEO Anna Pacewicz. Spotkanie prowadził znany publicysta oraz
nauczyciel historii Jan Wróbel. Spotkanie dotyczyło zeszłorocznego projektu realizowanego w naszej szkole (grupy historii i społeczeństwa – klasy 2LA, 2LC, 2LD – pod opieką Doroty Kobylińskiej-Huk, Justyny Wodzik i pedagożki Marzeny Rafacz), który trwał 7 miesięcy, a jego owoce są dostępne na naszym blogu (4czerwcawbialej.blogspot.com). W ramach projektu powstało wiele wystaw, projekcji filmów, spotkań (z Uniwersytetem III wieku oraz burmistrzem Polic),
przedstawień kabaretowych, które to przybliżały nie tylko nam, ale także całej szkole wydarzenia i atmosferę PRLu. Zwieńczeniem naszego projektu była gra miejska, z której relację można także obejrzeć na naszym blogu. Za to wszystko nasza szkoła została wyróżniona przez Prezydenta w konkursie ogólnopolskim na najlepszy projekt.

Więcej o wydarzeniu na stronie:
http://www.prezydent.pl/pierwsza-dama/kronika-pierwszej-damy/art,484,anna-komorowska-wolnosc-nie-jest-dana-raz-na-zawsze.html
 

Dorota Kobylińska-Huk,
Justyna Wodzik

powrót