Mikołaj na zagrywce

W dniu 02 grudnia 2015r. odbyły się polsko - niemieckie zawody sportowe w ramach projektu pod nazwą „Mikołajkowy Dzień Piłki”. W spotkaniu udział wzięli uczniowie trzecich klas gimnazjalnych „białej szkoły” oraz ich rówieśnicy ze szkoły niemieckiej DPG w Loecknitz. Zawody odbyły się w hali sportowej.  Uczniowie uczestniczyli w trzech grach zespołowych: w piłkę siatkową, w piłkę koszykową oraz w piłkę nożną. W poszczególnych dyscyplinach losowo utworzono pięć zespołów. Rywalizacja drużynowa odbywała się w systemie ,,każdy z każdym” .
Była to świetna mikołajkowa zabawa integrująca, ucząca zachowań fair play  i rywalizacji w miłej atmosferze.
Organizatorzy na zakończenie przygotowali dla wszystkich uczestników prezent mikołajkowy w postaci pluszowego misia „Ignasia”. Szkoły otrzymały pamiątkowe dyplomy.
W projekcie wzięło udział 86 osób.  Do pomocy sędziowskiej zaangażowani zostali uczniowie z klas sportowych „białej szkoły”.

Imprezę zorganizowali i przeprowadzili Janis Wakatinakis i Sławomir Korzeniowski, nauczyciele w-f.

powrót