Międzyszkolny Turniej Hokeja na Lodzie

W dniu 21.02.2018r. na lodowisku przy ,,Białej’’ w Policach został  rozegrany Międzyszkolny Turniej Hokeja Na Lodzie dla szkół polickich. Organizatorem zmagań sportowych był Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach. W imprezie udział wzięli uczniowie klas gimnazjalnych i klas siódmych szkół podstawowych. Celem zawodów było popularyzowanie hokeja na lodzie, integracja szkół, aktywność fizyczna na świeżym powietrzu oraz wyłonienie zwycięskich drużyn. Osobami odpowiedzialnymi za organizację byli: Violetta Burawa, Jolanta Ławicka, Aneta Sarnecka, Ilona Bednarek, Mariusz Małkiewicz oraz Janis Wakatinakis, nauczyciele wychowania fizycznego, a do pomocy włączyli się: Weronika Kuźmińska, Natalia Łyjak, Robert Skórzyński oraz Kamil Łukaszewski, uczniowie klas ponadgimnazjalnych z ,,Białej’’.

W imprezie udział wzięły cztery szkoły:

 • Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Policach
 • Szkoła Podstawowa nr 5 w Policach
 • Szkoła Podstawowa nr 8 w Policach
 • Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach – gospodarz turnieju

Turniej przeprowadzono w kategorii dziewcząt i chłopców. W kategorii dziewcząt utworzono jedną grupę, w której odbywały się mecze systemem ,,każdy z każdym’’. Klasyfikacja końcowa w kategorii dziewcząt:

 • I miejsce - Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach
 • II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Policach
 • III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 5 w Policach
 • IV miejsce - Szkoła Podstawowa nr 8 w Policach

W zwycięskiej drużynie dziewcząt z ,,BIAŁEJ’’, grały następujące uczennice :

 • Natalia ŚMIAŁEK z klasy 3GA
 • Julia KASPRZAK z klasy 3GA
 • Natalia ANDRZEJEWSKA z klasy 3GA
 • Weronika KADŁUBOWSKA z klasy 7PA
 • Aleksandra DOMAGAŁA z klasy 7PA

W kategorii chłopców wystąpiły dwa zespoły, które rywalizowały w turnieju w czterech tercjami :

ZP POLICE – SP 8 POLICE 6:1 ( 2:0, 1:1, 2:0, 1:0 )

Klasyfikacja końcowa w kategorii chłopców:

 • I miejsce Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach
 • II miejsce Szkoła Podstawowa nr 8 w Policach

W zwycięskiej drużynie chłopców z ,,BIAŁEJ’’, grali tacy uczniowie jak :

 • Jeremi WIŚNIOWIECKI z klasy 3GA
 • Mateusz PŁOCHA z klasy 3GA
 • Dawid GAJDZIŃSKI z klasy 3GA
 • Paweł WISZNIEWSKI z klasy 3GA
 • Norbert CZACZKOWSKI z klasy 2GA
 • Damian MĘDLEWSKI z klasy 2GA
 • Kordian KOSTRZEWA z klasy 7PB
 • Krzysztof ANTECKI z klasy 7PA
 • Arkadiusz MARCINIAK z klasy 7PA

Podczas uroczystego zakończenia zawodów, wręczono wszystkim drużynom pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Dyrekcję Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach. Wszystkim uczestnikom turnieju dziękujemy i gratulujemy sportowej postawy!

nauczyciele wychowania fizycznego
 

powrót