Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Przy tej okazji pragniemy bardzo gorąco podziękować członkom Stowarzyszenia Osób z Upośledzeniem Umysłowym - Koło Terenowe w Policach oraz terapeutce Pani Annie Zorgiel za wyjątkowo inspirujące spotkania z naszymi uczniami i wychowawcami. W listopadzie i grudniu uczniowie Technikum oraz Liceum (klasy: 1TH, 1TŻIUG, 2THŻ, 1LS) mieli okazję poznać bardzo życzliwych, otwartych i kreatywnych ludzi - uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy. Poprzez  prace wykonywane na świąteczne kiermasze prezentowane przez gości oraz krótkie autoprezentacje uczniowie przekonali się, że nawet jeśli człowiek ma wrodzone ograniczenia nic nie stoi na przeszkodzie, aby samodzielnie funkcjonował i rozwijał się twórczo. Kluczowym przekazem formułowanym przez prowadzącą było uczulenie na to, aby osoby niepełnosprawne traktować jak osoby dorosłe - nie jak dzieci - żeby litość z naszej strony zamienić na chęć współpracy i życzliwość. Uczniowie zapowiedzieli już chęć odwiedzenia naszych gości w siedzibie stowarzyszenia i gotowość do wspólnego działania.

Bardzo dziękujemy za wspólne spotkania, za uśmiech, wrażliwość i determinację! Życzymy dużo siły w pokonywaniu codziennych trudności.
 

Marzena Rafacz
pedagog szkolny

powrót