Medyczni w Stacji Pogotowia Ratunkowego

24 października br. uczniowie klas medycznych (1LB i 2LB)  odwiedzili Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego przy ulicy Wojska Polskiego w Szczecinie. Celem wizyty było zapoznanie się z misją stacji oraz zajęcia z ratownictwa medycznego. Na zaproszenie absolwenta naszej szkoły - Pana Wojciecha Skotnickiego, uczniowie mieli okazję obejrzeć między innymi urządzenia ambulansu ratunkowego. Zobaczyli karetkę wyposażoną w najnowszy sprzęt i aparaturę medyczną, m.in. defibrylator z możliwością teletransmisji zapisu EKG, urządzenie do automatycznego ucisku klatki piersiowej, respirator, nosze, deskę ortopedyczną, krzesełko transportowe.
Pan Wojtek przedstawił charakter, specyfikę i warunki swojej pracy. Pokazał i omówił podstawowe wyposażenie w pracy zespołu  ratownictwa medycznego. Podkreślał, że jego stanowisko pracy stawia określone wymagania, aby zapewnić pacjentom profesjonalną pomoc przedmedyczną. Zaznaczał również, że od wiedzy i umiejętności oraz odpowiedzialności za podejmowane decyzje zależy życie innych ludzi. Serdecznie dziękujemy Panu Wojtkowi za gościnę i lekcję refleksji. Być może spotkanie będzie podpowiedzią dla uczniów, jakie w przyszłości podjąć studia i jaki zawód wybrać.

Anna Golla i Aleksandra Szafirska
 

powrót