MEDYCZNI W OGRODZIE JAPOŃSKIM

13 czerwca br. uczniowie klas medycznych 1LB i 2LB, zmęczeni pracą przez cały rok szkolny wybrali się na wycieczkę do Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach. Nie był to jedynie wyjazd wypoczynkowy. W czasie spaceru po alejkach ogrodu podziwiali jego architekturę, poznawali rosnące okazy roślinne, kwitnące jaśminowce, kaliny, hortensje oraz żywe skamieniałości. Prowadzili również badania obecności azotanów i fosforanów w wodach stawu znajdującego się na terenie ogrodu.
Ogród przelewicki znany jest z bogactwa i różnorodności rosnących roślin drzewiastych. Znajdują się w nim osobliwości dendrologiczne - bambusy, metasekwoja (zaliczana do żyjących kopalin z pliocenu). Pozwala na poznanie morfologii drzew i krzewów. Arboretum jest enklawą o dużych walorach estetycznych i kompozycyjnych. Urokiem ogrodu jest możliwość obserwowania zmian zachodzących w przyrodzie od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Jest piękny o każdej porze roku. Zachęcamy do jego odwiedzenia.

Aleksandra Szafirska i Anna Golla

powrót