MEDYCZNI NA FESTYNIE

W niedzielę 1 października br. na festynie „Z rodziną po zdrowie” uczniowie klas medycznych po raz kolejny prowadzili rejestrację potencjalnych dawców szpiku kostnego jako wolontariusze DKMS. Tak jak wcześniej, uczniowie przeprowadzali wywiad o stanie zdrowia kandydatów, informowali o metodach pobierania komórek macierzystych, pomagali prawidłowo wypełnić formularz rejestracyjny oraz czuwali nad prawidłowym pobraniem wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. W czasie akcji nasi uczniowie pozyskali 37 potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych.

Pełnili również rolę współgospodarzy festynu informując o atrakcjach i stoiskach zdrowotnych.

W akcję zaangażowane były:

Zuzanna Kamińska, Weronika Chruściel, Weronika Kulesza, Gabriela Kołodziejek, Żaneta Stocka, Justyna Maj, Żaneta Bąk, Klaudia Gręda, Weronika Kalinowska z klasy 3LB

Ewa Bugajska i Aleksandra Zając z klasy 2LB

Karina Mejsner z klasy 1LB

Festyn zorganizowany był przez Powiat Policki, Zespół Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Szczecinie.

Anna Golla i Aleksandra Szafirska

powrót