Marsz dla Życia

"Święty człowiek. Święte życie" – to tegoroczne hasło największego w Polsce Marszu dla Życia, który 18 maja 2014 r. przeszedł z Jasnych Błoni ulicami Szczecina, aż pod Bazylikę Archikatedralną pw. św. Jakuba. W wydarzeniu wzięło udział ponad 20 tysięcy osób.

Manifestacja nawiązywała do postaci św. Jana Pawła II, jednego z największych obrońców życia. W intencji dziękczynienia za łaskę kanonizacji Karola Wojtyły o godzinie 14.00 na Jasnych Błoniach została odprawiona Msza Święta, którą celebrował Ks. Abp Metropolita Szczecińsko-Kamieński Andrzej Dzięga. Po Mszy Świętej, o godz. 15.30, spod Urzędu Miasta w kierunku Bazyliki Archikatedralnej wyruszył marsz obrońców życia.

W marszu udział wzięli także uczniowie naszej szkoły, którzy pod opieką katechety - Jolanty Drożdzińskiej aktywnie uczestniczyli w całym wydarzeniu.

Więcej informacji na temat Marszu dla Życia znajduje się na stronie:

http://katecheza1.pl.tl/Marsz-dla-%26%23380%3Bycia-w-Szczecinie-2014.htm

powrót