MARATON BIBLIJNY 2015

Mieszkańcy Szczecina i okolic zostali zaproszeni do udziału w 12-godzinnym Maratonie Biblijnym, który odbył się 24 listopada br., w przeżywanym wtedy Tygodniu Słowa Bożego. Organizatorzy z „Civitas Christiana" zapraszali już od 6 rano do Bazyliki św. Jana Chrzciciela, przy ul. Bogurodzicy 3A w Szczecinie.

Tym razem uczestnicy szczecińskiego Maratonu Biblijnego rozważali teksty 1 i 2 Księgi Samuela, Ewangelii wg św. Mateusza oraz Księgi Psalmów. Jak tłumaczą organizatorzy z tamtejszego „Civitas Christiana", wybór tekstów został ukierunkowany na postać Dawida, gdyż tematem Tygodnia Słowa Bożego były jego słowa: Nie lękaj się, bo gorąco pragnę okazać Ci miłosierdzie 2Sm 9,7. - Obok innych inicjatyw w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej, te publicznie czytane i rozważane teksty Biblii mają na celu nie tylko promować Pismo Święte, ale też przygotować do głębszego przeżycia nadchodzącego Roku Miłosierdzia - tłumaczy Bernarda Korycko, inicjatorka wydarzenia.

więcej: http://katecheza1.pl.tl/Maraton-Biblijny-2015.htm

powrót