Magiczna chemia dla najmłodszych

22 marca uczennice z klasy medycznej Żaneta, Weronika  Klaudia i Zuza odwiedziły grupę „Biedronek” w Przedszkolu nr 10 znajdujących się pod opieką Pani Agnieszki Ławrukojtis. Dziewczyny zaprezentowały szereg ciekawych i bardzo efektownych doświadczeń chemicznych i biologicznych  między innymi : pasta dla słonia, ogień bez zapałek, chemiczny ogródek, wulkan – pienisty potwór i wiele innych. Nie skończyło się to tylko na pokazie, do zabawy zostały zaproszone Biedronki i wspólnie wykonywali eksperymenty.

Głównym celem spotkania, było rozbudzenie wyobraźni dziecięcej, oraz zapoznanie z nowymi zjawiskami chemicznymi. Wszystkie eksperymenty rozbudziły ciekawość i dostarczyły im wiele radości, a zwłaszcza wykonywanie samodzielnie chemicznego jojo czy napełnianie balonów dwutlenkiem węgla.Dziewczyny kierowały się słynnym powiedzeniem Konficjusza „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż -  a zapamiętam, pozwól mi działać – a zrozumiem.

Anna Golla

powrót