KOŚCI PRAWDĘ CI POWIEDZĄ

Czy można z biologii inaczej a z historii biologicznie? Okazuje się, że można. Uczniowie klas medycznych naszej szkoły zaprosili w dniu 26 maja br. Pana Marcina Burdzieja z Muzeum Archeologiczno- Historycznego w Stargardzie Szczecińskim na wykład.

 

Temat wykładu: „Stan zdrowia i ocena warunków życia w świetle badań antropologicznych mieszkańców Stargardu Szczecińskiego”.

 

Okazało się, że niemożliwe stało się możliwe. Słuchacze z zapartym tchem zapoznali się z nową dla nich treścią i formą informacji medycznej w ujęciu archeologiczno-historycznym. Poznali między innymi ciekawostki o pochówkach wampirzych oraz najnowszych metodach w badaniach antropologicznych, np. na jakie choroby umierali i skąd przybywali mieszkańcy Stargardu.

 

Ogólnie złoty medal. Dziękujemy Panu – Panie Marcinie i chcemy więcej.

powrót