Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej dla uczniów gimnazjów Powiatu Polickiego

25 kwietnia 2014r. w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach odbył się kolejny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej dla uczniów gimnazjów Powiatu Polickiego organizowany przez Szkolny Klub Europejski. W konkursie wzięło udział 47 uczestników reprezentujących różne szkoły z terenu powiatu. Uczniowie musieli wykazać się dużą wiedzą związaną z tematyką unijną, tematem przewodnim tegorocznej edycji Było 10 lat Polski w Unii Europejskiej stąd wiele pytań dotyczyło tej kwestii.

Laureatami konkursu zostali:

  1. Mikołaj Wiśnicki Gimnazjum Nr 6 w Policach
  2. Jakub Kuźmicki Gimnazjum w Trzebieży
  3. Natalia Plitta Gimnazjum Nr 6 w Policach
  4. Katarzyna Wiejkuć Gimnazjum Nr 3 w Policach
  5. Agnieszka Janiszewska Gimnazjum Nr 3 w Policach
  6. Natalia Kalemba Gimnazjum Nr 1 w Policach
  7. Anna Karlińska Gimnazjum Nr 1 w Policach
  8. Anita Dębska Gimnazjum Nr 3 w Policach
  9. Julia Wiktorowicz Gimnazjum Nr 1 w Policach
  10. Angelika Makowska ZS Nowe Warpno                     

Trzech pierwszych laureatów w ramach nagrody głównej ufundowanej przez Burmistrza Polic pojedzie na kilkudniową wycieczkę. Otrzymają również podobnie jak pozostali laureaci nagrody rzeczowe ufundowane przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Urząd Marszałkowski
w Szczecinie oraz Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Szczecinie.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Za rok kolejna edycja.

 

Tomasz Drewniak

opiekun Szkolnego Klubu Europejskiego

         

powrót