Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Regionie

We wtorek 26 listopada 2013r. w naszej szkole (także w Loecknitz) odbyły się eliminacje do Konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Regionie.

 

Celem Konkursu jest propagowanie wśród uczniów wiedzy na temat funkcjonowania samorządu terytorialnego na szczeblu wojewódzkim, powiatowym i gminnym. Jest to także okazja do promowania walorów turystycznych Województwa Zachodniopomorskiego poprzez przygotowane przez uczestników prezentacje multimedialne zawierające się w tytule "Dlaczego warto odwiedzić województwo Zachodniopomorskie?"

 

Konkurs składa sie z trzech etapów: szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego. Dla laureatów Konkursu i ich opiekunów przewidziano wyjazd do Brukseli z możliwością zwiedzania siedziby Parlamentu Europejskiego.

 

Udział w eliminacjach szkolnych wzięło 14 uczniów z Gimnazjum. Powyżej 80% punktów zdobyły dwie osoby – i tym sposobem do II etapu zakwalifikowali się: Bartosz KwintaMaksymilian Włodarski.

 

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu!!!

powrót