Konkurs Recytatorski

„Odnalazły się marzenia …”pod takim hasłem odbyła się 11 lutego w szkolnej czytelni IX już edycja Konkursu Recytatorskiego.

 

Celem konkursu było zachęcenie uczniów do spotkania z literaturą, do sztuki ładnego mówienia, czyli recytacji oraz zaprezentowania swoich uzdolnień artystycznych.

W konkursie wzięli udział uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych: gimnazjaliści oraz licealiści. Recytujący zaprezentowali wybrane przez siebie teksty: fragment prozy oraz wiersz. Jury, w składzie Grażyna Niedziałkowska – Kocięba, Anna Krypień i Agnieszka Sikorska-Furman dokonało oceny według następujących kryteriów:

  • dobór repertuaru
  • interpretacja utworu
  • kultura słowa
  • ogólny wyraz artystyczny

Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji jury  wyróżniło następujących uczniów:

Klasy gimnazjalne:

  • Monika Leszczyńska z kl. 1 GA
  • Aleksander Łuczak z kl. 1 GB
  • Paulina Mateuszu z kl. 2 GA

Klasy licealne:

  • Paulina Telepko z kl. 3 LA
  • Joanna Lewandowska z kl. 2 LC

Laureaci będę reprezentowali naszą szkołę w powiatowych eliminacjach  Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się w marcu b.r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach.

 

Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody w postaci kart prezentowych Empik, natomiast pozostali uczestnicy upominki. Wszystkim laureatom konkursu składamy gratulacje i trzymamy kciuki za występ powiatowy!!! Natomiast  uczniów, którzy czują w sobie artystę już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku!

Nauczyciele poloniści oraz bibliotekarze:)

 

Grażyna Niedziałkowska-Kocięba

powrót