Konkurs Naukowy E(x)plory

 W 2017 roku, uczniowie klasy 1 TTC we współpracy z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie, po raz pierwszy będą reprezentować Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach w konkursie naukowym E(X)PLORY.

13 –go maja 2016 roku, na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej, ZUT Szczecin, odbyło się pierwsze spotkanie uczniów z przedstawicielami uczelni, na którym zaprezentowano tematy projektów badawczych. W spotkaniu uczestniczyły również władze szkoły:Agata Jarymowicz, Dyrektor Zespołu Szkół w Policach oraz Katarzyna Ignasiak, wicedyrektor Zespołu Szkół w Policach, sprawująca nadzór pedagogiczny.

Do konkursu zostają zgłoszone trzy innowacyjne projekty badawcze, które będą realizowane w:

1.   Zakładzie Biomateriałów i Technologii Mikrobiologicznych, Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej, ZUT Szczecin reprezentowanym przez prof. dr hab. inż. Mirosławę El Fray.

Opiekun ze strony uczelni: dr inż. Agnieszka Kozłowska.

Uczestnicy projektu: Natalia Plitta, Monika Kabat

2.   Zakładzie Technologii Chemicznej Nieorganicznej i Inżynierii Środowiska, Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej, ZUT Szczecin reprezentowanym przez dr hab. inż. Beatę Michalkiewicz, prof. ZUT.

Opiekun ze strony uczelni: mgr inż. Jarosław Serafin.

Uczestnicy projektu: Kamila Malinowska, Dawid Mruz, Kacper Dados

3.   Zakładzie Technologii Chemicznej Nieorganicznej i Inżynierii Środowiska, Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej, ZUT Szczecin reprezentowanym przez dr hab. inż. Agatę Markowską Szczupak.

Uczestnicy projektu: Klaudia Gawryszak, Michał Molenda, Konrad Lipski 

Nagroda w konkursie, to nie tylko stypendium naukowe czy nagroda specjalna. To przede wszystkim możliwość reprezentowania Polski na zagranicznych targach naukowych dla młodzieży. 

Trzymajcie mocno kciuki za naszych młodych naukowców.

 

Nauczyciel, wychowawca i opiekun naukowy projektu

dr inż. Sylwia Małgorzata Balcer

powrót