#KOMÓRKOMANIA U MEDYCZNYCH

23 września br. uczniowie klas medycznych 1LB i 2LB rejestrowali potencjalnych dawców szpiku kostnego w ramach III Powiatowego Tygodnia Czerwonej Krwinki organizowanego w Mierzynie przez Powiat Policki i Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi RP Klub HDK w Policach.

Uczniowie, jako wolontariusze DKMS przeprowadzali wywiad o stanie zdrowia kandydatów, informowali o metodach pobierania komórek macierzystych, pomagali prawidłowo wypełnić formularz rejestracyjny oraz czuwali nad prawidłowym pobraniem wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.

W czasie akcji nasi uczniowie pozyskali 37 potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych.

 

Wolontariuszami DKMS byli:

Zuzanna Szyszka, Ewa Bugajska i Aleksandra Zając z kl. 2LB

Julia Wójtowicz, Karina Mejsner i Nataniel Wypych z kl. 1LB

którym gorąco dziękujemy.

 

Anna Golla i Aleksandra Szafirska

 

powrót