Kodeks drogowy w praktyce - no, może nie dosłownie

Uczniowie klas trzecich gimnazjum realizują na zajęciach technicznych zagadnienia związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego. Na lekcjach poznają przepisy kodeksu drogowego, analizują sytuacje występujące w ruchu drogowym. Ale to w końcu tylko teoria.

We wtorek, 1 kwietnia 2014r, mieli okazję sprawdzić jak wygląda „w praktyce” stosowanie poznanych przepisów. „Wzięli samochody w dłonie” i ruszyli w trasy.

Oczywiście wszystko odbyło się w formie zabawy. Uczniowie, wcześniej, mieli za zadanie przygotować  makiety, na których miały być różnego typu skrzyżowania, ronda i inne sytuacje występujące na drogach. Do tego wykonali też znaki drogowe.

Na lekcji, na ławkach, zostały porozkładane makiety, poustawiane znaki a uczniowie próbowali poruszać się autkami po drogach. Jedna osoba z zespołu, który przygotował makietę, pełniła rolę policjanta pilnującego czy pojazdy poruszają się zgodnie z zasadami. A potem wszyscy kolejno testowali różne makiety.

Czy ta „praktyczna” nauka poruszania się po drogach zdała egzamin? Okaże się na sprawdzianie! J

 

Małgorzata Startek (nauczyciel zajęć technicznych)

powrót