Klasy wojskowe na poligonie

Na zaproszenie dowódcy 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Rajmunda Andrzejczaka 20 września 2017 roku,  uczniowie klas wojskowych Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza gościli na poligonie drawskim. W czasie poznawania wydzielonego i odpowiednio wyposażonego terenu przeznaczonego do ćwiczeń wojskowych grupą opiekował się pan mjr. Krzysztof Jurkowski oraz prowadzący zajęcia wojskowe chor. Radosław Gołczyński

Uczniowie zapoznali się z tajnikami służby na poligonie ,oraz  mieli okazję poznać sprzęt wojskowy którym dysponuje nowoczesna armia m.in. : wozami bojowymi BWP- 2 i BRDM, pojazdem rozpoznawczym UKM, działkami przeciwlotniczymi i bronią snajperską. Największy aplauz wywołała możliwość przejażdżki BWP -2.

Niezapomniane wrażenia pozostaną nam po pokazach przygotowanych przez ekipę wojskowego szpitala polowego, gdzie zaprezentowano reanimację oraz ewakuację rannych z pola walki . Kompetencja i opanowanie personelu medycznego zasługują na najwyższą ocenę.

W trakcie wizyty zaproszono nas do polowej stołówki wojskowej. Kucharze wykazali się nie lada talentem kulinarnym.

Na polowym stanowisku dowodzenia batalionu logistycznego uczniowie poznali tajniki procesu dowodzenia i życia codziennego żołnierzy .

Ogromne zainteresowanie wzbudził pokaz możliwości bojowych czołgu Leopard 2A4 i pojazdu technicznego WZT.

Wizyta na poligonie na długo pozostanie w naszej pamięci i wielu z nas chętnie wróciłoby w to miejsce jeszcze raz i jeszcze raz i

 

Burawa V, Geisler J, Ławicka J

 

powrót