Klasy policyjne na zajęciach w Laboratorium Kryminalistycznym

W dniu 17.11.2016r. klasy policyjne dokształcały się z wiedzy o kryminalistyce w Laboratorium Kryminalistycznym KWP w Szczecinie. Podstawowym zadaniem laboratorium jest praca na śladach i dowodach zabezpieczonych przez Policję na miejscu zdarzenia np. zabójstwa, napadu rabunkowego, zgwałcenia czy też posiadania środków psychoaktywnych. W ramach zajęć dowiedzieliśmy się jak wyodrębnić i przypisać konkretnej osobie kod DNA z ludzkich mikrośladów, poznaliśmy etapy badania linii papilarnych, w jaki sposób są badane środki narkotyczne, jak wyodrębnić i sklasyfikować głos ludzki z nikłej jakości zapisu audio zgłoszenia o podłożonym ładunku wybuchowym, a także jak przebiegają badania broni palnej oraz wiele innych ciekawych i dotychczas nieznanych dla nas możliwości badawczych. Dla nas to kolejne doświadczenie i przygotowanie do służby w Policji. Przestępcy "zacznijcie się bać".

Jarosław Szurko
nauczyciel zajęć policyjnych

powrót