Klasy mundurowe na ćwiczeniach z policjantami

W dniu 21 kwietnia 2016r. uczniowie klas licealnych o profilach mundurowych: policyjna i wojskowa uczestniczyli w ćwiczeniach taktycznych Oddziałów Prewencji Policji, które odbywały się na terenie jednostki wojskowej w Szczecinie. Nasi podopieczni mieli okazję poznać w jaki sposób Policja zabezpiecza imprezy o charakterze masowym, tworzy kordony policyjne i przeciwdziała agresji w tłumie. W pokazie uczestniczyli policjanci realizujący działania w pierwszej linii reagowania na agresywny tłum, policja konna i policyjna armatka wodna. Uczniowie aktywnie i bezpiecznie uczestniczyli w zajęciach między innymi jako pozoranci tłumu. Zajęcia okazały się ciekawym doświadczeniem i wywarły ogromne wrażenia na naszych podopiecznych.

Nauczyciele klas o profilach mundurowych:
Jan Czyszczoń
Jarosław Szurko

powrót