Klasa Policyjna uczestniczyła w konferencji z ministrem Błaszczakiem

W dniu 05.12.2016r. w budynku Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Szczecińskiego w Szczecinie odbyła się Konferencja dotycząca przedstawienia i omówienia działania wprowadzonej "Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa" oraz realizowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji programu "Dzielnicowy bliżej nas". Do udziału w konferencji zostaliśmy zaproszeni przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie mł. insp. Jacka Cegiełę. Gośćmi spotkania byli min.: Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji RP Mariusz Błaszczak, Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach,  Wojewoda Zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski, posłowie na sejm RP oraz kadra kierownicza garnizonu zachodniopomorskiej Policji. Dowiedzieliśmy się, że w naszym województwie jest ponad 70 klas o profilu mundurowym, w tym 33 o profilu typowo policyjnym. Jednak to właśnie nas wyróżniono spotkaniem z ministrem. Minister Błaszczak podkreślał, że my, jako klasa policyjna jesteśmy doskonałym kapitałem dla formacji mundurowej i warto w nas, przyszłych policjantów inwestować.

Jarosław Szurko
nauczyciel zajęć policyjnych
powrót