Klasa 2LD na strzelnicy

W dniu 24.10.2016 roku klasa 2 LDLO w ramach zajęć przysposobienia wojskowego, zorganizowanych we współpracy z Ośrodkiem Szkolenia  Delve GT  w Szczecinie, doskonaliła swoje umiejętności strzeleckie. Oprócz tego wszyscy mieli okazję przećwiczyć umiejętności składania i rozkładania karabinka KBK AK. Dodatkowo każdy miał możliwość oddania kilkudziesięciu strzałów z broni krótkiej sportowej CZ 75 KADET.

Zajęcia były dla nas niezwykle interesujące i atrakcyjne, czego dowodem były nasze reakcje, w szczególności okrzyki radości po każdorazowym udanym i szybkim rozłożeniu karabinka oraz z wysokich wyników w strzelaniu. Po zakończonych zajęciach instruktor Ośrodka podziękował nam za przestrzeganie dyscypliny na strzelnicy, ponieważ nie zawsze ma okazje prowadzić zajęcia z tak dobrze zorganizowana grupą.

Szykujemy się już do następnych zajęć w Ośrodku, kiedy to będziemy mieli możliwość strzelania z broni krótkiej, tym razem bojowej.

Janusz Ługiewicz

powrót