Klasa 1 LE na „ŚNIEŻNIKU”

W dniu 15.12.2016 roku pod okiem wykwalifikowanych instruktorów mieliśmy niebywałą okazję sprawdzić swoje umiejętności z zakresu posługiwania się bronią na jednym z najnowocześniejszych ośrodków szkoleniowo-treningowych o nazwie „ŚNIEŻNIK”.

Ten wysoko zaawansowany technologicznie obiekt, znajdujący się na wyposażeniu naszej jednostki patronackiej 12 Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie, umożliwił nam zweryfikowanie naszej dotychczasowej wiedzy na temat teorii i techniki strzału. Każdy z nas miał okazję do przekonania się o własnych umiejętnościach i wykonania strzelania na celność i skupienie do celów zaprogramowanych specjalnie dla nas na tym symulatorze.

W rywalizacji sportowej w czasie strzelania z karabinka szturmowego typu „BERYL” najlepsze wyniki spośród nas osiągnęli: Dominik SENGER – 49 pkt, Gracjan RUTER – 44 pkt, Patryk BENDER- 43 pkt, Rafał MACKIEWICZ i Kacper GOŁĘBIOWSKI po 42 pkt oraz Tomasz WIECZOREK – 40 pkt na 50 pkt możliwych do uzyskania.

Nasze kolejne zajęcia strzeleckie zaplanowaliśmy już z początkiem roku 2017, gdzie w pierwszych dniach stycznia udamy się na strzelnicę Delve GT w Szczecinie, na której w czasie strzelania z broni krótkiej sportowej postaramy się wykorzystać nasze dzisiejsze doświadczenia.

Janusz Ługiewicz

powrót