Karolina Rucińska i Michał Wasiun powalczą w Mistrzostwach Polski

Uczniowie Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach: Karolina Rucińska i Michał Wasiun wezmą udział w Mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów. Zawody odbędą się w dniach 22-24 kwietnia w Nidzicy.

Karolina trenuje podnoszenie ciężarów od niecałych dwóch miesięcy, Michał natomiast od 6 lat. Karolina na Mistrzostwach Polski nie była jeszcze nigdy, Michał będzie po raz czwarty. Różni ich wiele, a łączy jedno – podnoszenie ciężarów.

  • Na tegorocznych Mistrzostwach oczekuję poprawienia swoich rekordów oraz zajęcia miejsca w pierwszej szóstce – mówi Michał Wasiun – Przygotowania do zawodów rozpocząłem w Policach, później byłem na dwutygodniowym obozie kadry makroregionalnej w Grudziądzu podczas ferii zimowych. Pasją do podnoszenia ciężarów zaraził mnie ojciec, który także był sztangistą
  • Do podnoszenia ciężarów namówił mnie trener, trenowałam bardzo ciężko pięć razy w tygodniu. W ostatnich dniach walczyłam ze swoją wagą, którą cały czas muszę utrzymywać – mówi Karolina Rucińska – Trenuję w NorthGymie pod okiem trenera Andrzeja Andrucha. Zaczęliśmy szybko i intensywnie. Awans do Mistrzostw to dla mnie sukces.

Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w podnoszeniu ciężarów odbędą się w dniach 22-24 kwietnia w Nidzicy.

Trzymamy kciuki za naszych uczniów!

powrót