Kangur matematyczny

20 marca 2014 (czwartek)  po raz kolejny odbył się  w naszej szkole MIĘDZYNARODOWY KONKURS "KANGUR MATEMATYCZNY". Szkolnym koordynatorem przedsięwzięcia, zgłoszonym do Szczecińskiego Towarzystwa Matematycznego od kilku lat jest pani Agnieszka Szewczuk, która zajmuje się sprawami organizacyjnymi konkursu w Zespole Szkół w Policach. W zabawie mogą brać udział wszyscy chętni uczniowie, którzy zgłoszą w styczniu chęć uczestnictwa.  Dziś ,z niestandardowymi zadaniami matematycznymi ,zmagało się 29 uczniów  naszej szkoły. Najbardziej reprezentatywną grupą okazali się "juniorzy" ,czyli klasa 3 gimnazjum. W jury zasiadła pani Marzena Rafacz oraz pani Agnieszka Szewczuk.  Uczestnicy przez 75 minut skrupulatnie czytali i analizowali zadania, rozwiązując test jednokrotnego wyboru. Każdy uczestnik otrzymał upominek. Mamy nadzieję, że efekty tej pracy będą zadawalające. Pozostało nam tylko czekać na wyniki . Trzymamy kciuki  za wszystkich uczestników i życzymy  wysokich wygranych:).

Agnieszka Szewczuk
Szkolny Koordynator Konkursu

powrót