Joanna Matyjaszczyk, uczennica klasy 2LEM, zdobyła I nagrodę na XVI Ogólnopolskiej Wystawie Fotografii Dzieci i Młodzieży Białystok 2013

Joanna otrzymała I nagrodę w kategorii do lat 21 za zdjęcia z cyklu "Mam haka na raka". Zdjęcia przedstawiają portret dziewczyny zmagającej się z chorobą nowotworową. Obrazy te zostały wykonane na wystawę fotograficzną "Fotografie pewnej historii..." promującą profilaktykę nowotworową w ramach Ogólnopolskiego Programu Dla Młodzieży "Mam haka na raka", w którym uczestniczyli uczniowie klasy medycznej 2LEM.

Na wystawę do Białegostoku, nadesłano 1229 zdjęć 258 autorów. Najwięcej, bo 744 zdjęcia 145 autorów, zgłoszono w kategorii do 21 lat, czyli tej w której startowała nasza uczennica. Do wystawy zakwalifikowano ostatecznie 339 zdjęć 167 autorów.

Joanna otrzymała od organizatorów zaproszenie do Białegostoku na uroczystość otwarcia wystawy i wręczenia nagród, które odbędzie się w dniach 17-18 maja 2013 r. Po oficjalnych uroczystościach będzie mogła wziąć udział w warsztatach fotograficznych "Timelapse, czyli jak zrobić film poklatkowy" lub warsztatach fotografii przyrodniczej "Fotografujemy las".

Joanna posiada szczególną wrażliwość w wypowiadaniu się poprzez fotografię a jej prace mamy okazję oglądać również na corocznym Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym organizowanym w naszej szkole. W 2012 roku, w edycji "Zakamarki Polic", zdobyła II nagrodę, a w 2011 roku - wyróżnienie w konkursie "Z rodzinnego albumu".

Aleksandra Szafirska

powrót