Jeszcze odrobina wakacji… Wyjazd integracyjny do Ploewen

Choć wakacje niestety się skończyły, wrażenia pozostały. Podobnie jest z biwakiem integracyjnym dla klas pierwszych gimnazjum w Loecknitz, w którym wzięli udział także polscy uczniowie, rozpoczynający naukę w niemieckiej szkole.

Przez trzy dni (3-5.09.2015r.) uczestnicy wyjazdu starali się przełamywać barierę językową, poznawali nowych kolegów i wychowawców. Pogoda dopisała, można więc było pracować "na trawce" w polsko-niemieckich grupach i przygotowywać foldery o kuchni regionalnej, obrzędach świątecznych, zabytkach obu państw. Dla rozrywki uczniowie wędrowali nocą ścieżką oświetloną lampionami lub konstruowali maszyny latające dla surowych jaj. Było też mini kino – wieczór z bardzo znaną niemiecką komedią o przeraźliwym tytule "Fak ju Goethe".

Biwak rozpoczynał i kończył rajd – 7 kilometrów pieszo! W słońcu, przy pracy, w czasie uprawiania sportu - wszelkie bariery topniały jak lody w wakacyjny dzień. Mamy nadzieję, że obchodzone w tym roku święto 20-lecia współpracy EDPG w Loecknitz i Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach to symboliczny początek i że odbędzie się jeszcze wiele takich biwaków.

powrót