Jesteś tym, co jesz

Co i jak jeść, by zachować zdrowie? Jakiej żywności należy unikać? Jak odchudzać się z głową? Na te i inne pytania starali się uzyskać odpowiedź uczniowie pierwszej klasy medycznej na warsztatach w Zakładzie Biochemii i Żywienia Człowieka zorganizowanym przez studentki trzeciego roku, w tym naszą absolwentkę Jagodę Łukasiak. Studenci tego kierunku posiadają rozległą wiedzę z zakresu racjonalnego żywienia człowieka zdrowego i chorego w zależności od wieku, płci, stanu fizjologicznego oraz aktywności fizycznej. Dlatego postanowiły się z nami swoją wiedzą podzielić.

Uczniowie zapoznali się z zasadami racjonalnego żywienia, jak odchudzać się z głową, żeby nie skończyło to się to anoreksją czy bulimią. Jak rozpoznać osobę, która ma problemy z którąś z tych chorób. Największe wrażenie wzbudziły jednak ilości kalorii ulubionych naszych przysmaków: zestaw KFC – 754 kcal, 100g nuggetsów zMcDonald's – 297kcal, 100g frytek – 254kcal.

Każdy organizm jest inny i potrzebuje mniej lub więcej czasu na spalanie tkanki tłuszczowej, dlatego nie warto katować się codziennymi treningami, tylko racjonalnie się odżywiać – może lepiej zastosować regułę połowy talerza…

 

Anna Golla

powrót