Jestem szefową

W dniach 10-13 czerwca odbyło się w Warszawie spotkanie laureatek konkursu „Jestem szefową”. Pierwszego dnia miejsce miała uroczysta gala, podczas której rozdano finalistkom wyróżnienia i nagrody. Prowadziła ją Beata Jakoniuk - Wojcieszak dziennikarka TVP Info i odbyła się w sali kolumnowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Nasza uczennica Joanna Szewczak otrzymała za swoją pracę wyróżnienie od Ministra Pracy i Polityki Społecznej Władysława Kosiniaka-Kamysza. Podczas gali obecni byli między innymi Pełnomocnik ds. Równego Traktowania Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Ewa Dudek Podsekretarz Stanu w MEN, posłanki: Magdalena Kochan, Bożena Szydłowska, Ligia Krajewska, Ewa Synowiec Dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce oraz przedstawiciele fundacji Vital Voices Chapter Poland, Fundacja Orange.

Następnie finalistki udały się do Pierwszej Damy Pani Anny Komorowskiej do Belwederu na krótkie spotkanie, zaś opiekunowie i rodzice zwiedzili w tym czasie kancelarię Premiera. Potem zostaliśmy zaproszeni na warsztaty do siedziby firmy Procter & Gamble,która także obdarowała nas upominkami. Podczas tego spotkania dziewczęta poznały strukturę korporacyjną tej firmy oraz jej politykę wewnętrzną. Potem miały warsztaty z zarządzenia energią, co jest aktualnym trendem w coachingu.

Kolejnego dnia rozpoczęliśmy od zwiedzania Sejmu, gdzie mieliśmy spotkanie z posłanką Magdaleną Kochan oraz Ministrem Zdrowia Bartoszem Arłukowiczem, którzy opowiadali o swojej drodze do Sejmu, o swoich marzeniach oraz o tym, jak poradzić sobie z życiowymi przeszkodami. Następnie finalistki udały się do Ratusza Miasta Warszawy, gdzie spotkały się z przedstawicielami Prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz. W tym czasie rodzice i opiekunowie udali się do firmy Microsoft, gdzie odbył się wykład pracownika Fundacji Dzieci Niczyje na temat zagrożeń w sieci. Kolejnym gościem była telewizyjna Superniania, czyli Dorota Zawadzka, która w charakterystyczny sposób opowiadała o problemach w relacji rodzic-dziecko-nauczyciel. Było to niezwykłe spotkanie, ponieważ Pani Zawadzka pozwoliła zadawać pytania i w ten sposób bardzo otwarcie rozmawiała ze zgromadzonymi.

Natomiast w tym czasie finalistki odbywały interesujące warsztaty z psycholożką Aleksandrą Potykanowicz pt. „Znam swoją wartość - warsztat budowania pewności siebie”  oraz  z Joanną Malinowska-Parzydło  Dyrektorka Personal Brand Instituteoraz Prezeska Polskiego Stowarzyszenia Mentoringu pt. „Marka Liderki. Będę szefowa premium”.  Podczas tych warsztatów dziewczęta poznały znaczenie wartości w obieraniu sobie życiowych i zawodowych celów oraz zobaczyły w praktyce na czym polega rekrutacja na wyższych stanowiskach.

Ostatnim punktem była kolacja w greckiej restauracji Paros, gdzie w mniej oficjalnej atmosferze finalistki rozmawiały z członkiniami kapituły konkursu oraz planowały wspólnie działania w przyszłości.

Warto nadmienić, że wyróżnienie, które otrzymała Joasia, jest także prestiżowe dla naszej szkoły, ponieważ pokazuje, że umiemy wychowywać i kształcić liderki.

Opiekun podczas wyjazdu i relacja z pobytu- Joanna Wodzik

 

Wiadomości o konkursie:

http://www.prezydent.pl/pierwsza-dama/kronika-pierwszej-damy/art,467,laureatki-konkursu-jestem-szefowa-w-belwederze.html

http://www.rownetraktowanie.gov.pl/aktualnosci/ogloszenie-wynikow-v-edycji-konkursu-jestem-szefowa-gala-rozdania-nagrod

http://www.men.gov.pl/index.php/aktualnosci/wizyty-krajowe-i-zagraniczne-ministra/1164-v-edycja-konkursu-jestem-szefowa-rozstrzygnieta

powrót