Jestem Szefową!

Jak wiecie JOANNA SZEWCZAK uczennica klasy 2LC zakwalifikowała się do finału konkursu „Jestem Szefową! V Edycja”, który był adresowany do uczennic I i II klas szkół ponadgimnazjalnych. Aby wziąć udział w konkursie należało napisać pracę, która będzie mieściła się w tytule konkursu. Dodatkowo należało pochwalić się swoim udziałem w konkursach, wydarzeniach oraz zajmowanymi stanowiskami. Joanna  napisała pracę, w której jest Ministrą Edukacji i Kultury i pisze list do innych dziewcząt, aby nie bały się mieć marzeń oraz ich realizować.  Napisała też w niej co by chciała zrobić: stworzyć jednolitą i nowoczesną podstawę programową dla szkół. Ponadto w swej pracy autorka starała się przekonać młode dziewczęta do polityki, która nie powinna kojarzyć się z czymś odległym – wręcz przeciwnie: to właśnie dzięki polityce można dokonać konkretnych zmian społeczno-kulturowych. Ale nic nie przychodzi łatwo, dlatego zaznaczyła także, że jej pozycja wiąże się z ciężką pracą, poświęceniami i wewnętrzną dyscypliną. Wszystko po to, aby stanąć w miejscu przez siebie wymarzonym.

Oprócz pracy należało podać co, poza nauką w szkole, uczestniczka robi dla własnego rozwoju. Jeżeli chodzi o naukę to Joanna weszła do etapu wojewódzkiego Olimpiady Filozoficznej. Joanna jest wiceprzewodniczącą Rady Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego oraz przewodniczącą Młodzieżowej Rady Regionu w Policach. Bierze udział w różnego rodzaju inicjatywach, konferencjach (aż trudno je wszystkie wymienić), a ponadto zajmuje się fotografią i modą.

Jako finalistka w dniach 10-13 czerwca w Warszawie czeka na nią wiele atrakcji. Na początek rozdanie nagród w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, potem zwiedzanie Sejmu RP oraz spotkania z Posłami i Posłankami. Odbędzie się też spotkanie z Prezydent Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz oraz warsztaty z Dorotą Zawadzką (Supernianią), spotkania z liderami w firmach Procter and Gamble i Microsoft.

Przykład Joanny pokazuje, że warto realizować swoje marzenia, dlatego wszystkie dziewczyny zapraszamy do kolejnej edycji konkursu już za rok.
 

Justyna Wodzik

powrót