Jest taki czas… na spotkanie świąteczne...

Grudzień to niezwykły miesiąc, pełen nieoczekiwanej sprzeczności, niemalże mistycznej tajemnicy, dostarcza wszelakiej radości, stanowi także zapowiedź szampańskiej zabawy, ale jest też w nim chwila na refleksję, moment zadumy i coroczny rozrachunek z minionym. Kryje się w nim magia, dzięki której najważniejsze są spotkania z bliskimi, a słowa kolęd wraz z nastrojową muzyką towarzyszą nierzeczywistym przeżyciom. Tworzy się niezwykły czas na niecodzienne uroczystości, jak ta, która odbyła się 16 grudnia 2013 r. o godz. 16.00 w hali widowiskowo – sportowej, gdzie po raz pierwszy przy wigilijnym stole zasiedli uczniowie, rodzice, pracownicy administracji oraz obsługi, a także nauczyciele. Usłyszeli oni pełne spokoju i serdeczności życzenia złożone przez gospodarzy tego spotkania, czyli dyrektora Agatę Markowicz – Narękiewicz oraz przewodniczącą Samorządu  Uczniowskiego - Joannę Lewandowską. Jedną z atrakcji spotkania było wielkie świerkowe drzewko stojące w sali konferencyjnej, na którym można było zawiesić własnoręcznie wykonaną bombkę oraz długi, kolorowy łańcuch. Był to czas na życzenia, kartki świąteczne, rozmowy, śmiech i radosne łasuchowanie. W końcu to grudzień, który rządzi się własnymi prawami…

 

Bogumiła Rechnio

wicedyrektor

powrót