IV polsko-niemieckie targi edukacyjne IHK Vocatium w Rejonie Odry Prenzlau-Szczecin

25 września 2013r. kolejny już raz młodzież z drugiej klasy dwujęzycznej (2LC) wraz z opiekunem pedagogiem - Moniką Andrzejewską uczestniczyła w IV polsko-niemieckich targach edukacyjnych IHK Vocatium w Rejonie Odry Prenzlau-Szczecin (Hala Uckersee). Pięcioosobowa grupa uczennic (Joanna Lewandowska, Iga Tryka, Dominika Kosecka, Julita Staśko, Paulina Roman) miała okazję odbyć rozmowy z niemieckimi przedstawicielami firm i szkół wyższych. Zainteresowani mieli możliwość zapoznania się z kierunkami i wymaganiami danej szkoły w języku niemieckim. Poza przedstawicielami niemieckich szkół oraz firm można było również zaznajomić się z ofertą polskich uczelni takich jak:. Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Akademia Morska czy Pomorski Uniwersytet Medyczny. Wizyta na targach została pozytywnie oceniona przez młodzież.

Uczennice z naszego liceum wyraziły zadowolenie z wyjazdu. Podkreślały fakt, iż mogły sprawdzić swój poziom znajomości języka naszego zachodniego sąsiada w rozmowie. Po powrocie do szkoły zapowiedziały, że w kolejnych latach chętnie wezmą udział w podobnym przedsięwzięciu.

 

Dominika Kosecka z klasy 2 LC
Monika Andrzejewska- pedagog szkolny

powrót