Internackie pierniki

W  poniedziałek zapach nadchodzących świąt unosił się po całym internacie, a to za sprawą wielkiego pieczenia pierników. Osoby chętne zagniatały ciasto, a następnie wycinały kształty z przeróżnych foremek. Dzięki uprzejmości naszych kucharzy pierniki wypiekały się w kuchni internatu. Wychowankowie świetnie się bawili przy dekorowaniu pierników, które później zawisły na naszej choince.

 

PRZEPIS NA „INTERNACKIE PIERNIKI”

1 jajko

3 szkl. mąki

1  opakowanie przyprawy do pierników

¾  szkl. miodu

1 ½ szkl. cukru pudru

1 łyżeczka proszku do pieczenia

2 łyżki kakao

125 g margaryny

 

Wszystkie składniki zagnieść w jednolitą masę. Następnie rozwałkować na grubość 0,5 cm i wycinać kształty. Piec 8-10 min. w temperaturze 180 C Z podanej porcji powinno wyjść około 50 sztuk pierników.

powrót